AUPARK
BRATISLAVA
TOWER 115
BRATISLAVA
RELAXX
BRATISLAVA
CENTRAL
BRATISLAVA
BORY MALL
BRATISLAVA
AUPARK
ŽILINA
AUPARK
KOŠICE
FORUM
POPRAD

Články

Ako používať Foam Roller
Pridané: 18.05.2017 | Kategórie: Nové metódy

Foam roller, alebo valec na cvičenie, sa používa na uvoľnenie šliach a svalov. Jeho hlavným cieľom je zvýšenie regenerácie svalov, ktoré boli v predchádzajúcom období vystavené zvýšenej záťaži. 

Kto môže používať túto pomôcku

V minulosti ju používali iba profesionálni športovci a fyzioterapeuti, ale v dnešnej dobe je rozšírená medzi bežnými cvičencami a môže ju používať naozaj každý. Vytváraním tlaku na stuhnuté miesta budete schopní pomôcť regenerácii svalov a tým pádom zlepšiť ich elasticitu. Vaše svaly budú zdravšie, zbavené bolesti a rýchlejšie pripravené na ďalší výkon.

Ako to funguje

Ide o masáž, ktorá sa vykonáva na vlastnom tele pri ktorej sa uvoľňujú, a naťahujú svaly a šľachy stláčaním iba určitých bodov, pomocou čoho sa obmedzí svalová bolesť a napätie. Rolovanie iba určitej časti tela po penovom valci spôsobí hĺbkovú kompresiu, ktorá pomáha roztiahnuť časom vzniknuté svalové uzlíky.

Použitie foam rolleru

Pri používaní penového valca môžete cítiť určitú bolesť, čo je však normálne. Je to vlastne podobné, ako pri strečingu, ktorý je tiež do istej miery bolestivý

Používajte ho na stuhnuté svalové partie vášho tela. Rolovanie pod svalovou partiou (vykonáva sa v sede alebo v ľahu) musí byť pomalé a kontrolované. Stačí 30-45 sekúnd na jednu svalovú partiu (resp. problémové miesto). Je to síce bolestivé, ale vždy musí ísť o znesiteľnú bolesť. Je treba kontrolovať silu tlaku a nepoužívať foam roller na kosti a kĺby, ale iba na svaly a šlachy.

Rozdelenie foam rollerov podla farby – tvrdosti(,hladké,drsné,hrubkované)

Výhody penových valcov:

  • Zlepšený prietok krvi
  • Zlepšené svalové napätie
  • Prerušenie uzlov vo svaloch
  • Zníženie svalovej bolesti

 

vytvoril: Marek Gajdács

 

Často navštevované

Rozvrhy a Rezervácie
Zoznam služieb
Novinky
Tréneri a inštruktori
Kontakt
Cenník
Zumba
Prevádzkový poriadok
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Mapa stránky

Golem Club odporúča

Novefitness.cz

www.golemclub.sk © PREMIUM FIT s.r.o.
Všetky práva vyhradené.
Vytvorila spoločnosť Plat4M