AUPARK
BRATISLAVA
TOWER 115
BRATISLAVA
RELAXX
BRATISLAVA
CENTRAL
BRATISLAVA
BORY MALL
BRATISLAVA
AUPARK
ŽILINA
AUPARK
KOŠICE
FORUM
POPRAD

Články

Indoor cycling a jeho prínos
Pridané: 12.02.2011 | Kategórie: Kardio

Indoor cycling patril k najvyhľadávanejším cvičebným fitnes trendom poslednej dekády minulého storočia. Jeho príťažlivosť však neustupuje, ba práve naopak registrujeme neustály nárast záujmu najmä vďaka tomu, že toto cvičenie prináša mnoho ďalších prínosov okrem posilnenia individuálnej kondície. Ktoré to sú?

Popri fyzickom úžitku je to i mentálny prínos – toto cvičenie je totiž nesmierne populárne takmer u každého, kto sa rozhodol zdravo žiť a športom tento trend života umocňovať. Navyše rôzne formy indoor cyclingu sú obľúbené bez rozdielu u všetkých vekových kategórií.

Indoor cycling – psychické výhody
Tréningy na špeciálnych stacionárnych bicykloch prinášajú mnoho zdravotných výhod. Postupne totiž zistíte, že indoor cycling je nielen poriadna drina, ale predovšetkým veľká zábava. Mnohí cvičenci tvrdia, že čas strávený na lekciách indoor cyclingu im uletia omnoho rýchlejšie ako iné formy kardio cvičení. Stúpajúcim počtom tréningov po absolvovaní „jazdy“ nadobudnú aj akýsi nepopísateľne príjemný pocit z dobre vykonanej práce.

Americká Univerzita športového lekárstva odporúča, aby človek absolvoval tri- až päťkrát kardio cvičenia do týždňa. Každé by malo trvať minimálne 30 až 60 minút. Takáto frekvencia a dĺžka aeróbnych cvičení prináša potom maximálny prínos pre organizmus a spôsobuje:
- znižovanie hmotnosti;
- posilňuje srdce a pľúca;
- znižuje riziká rôznych srdcovo-cievnych ochorení;
- zvyšuje pevnosť a hutnosť kostí;
- umožňuje lepší a intenzívnejší spánok;
- upravuje hladiny cholesterolu a triglyceridov.

Indoor cycling – ako využiť všetky výhody tohto cvičenia
Ak chcete využiť väčšinu výhod indoor cyclingu, musíte si byť istí, že cvičíte v správnej “zóne”. Áno, na akomsi správnom mieste. To je podmienené schopnosťou zmerať skutočnosť, ako ťažko vaše telo pracuje v priebehu tréningu na nejakom danom mieste. Môžeme to vykonať dvoma metódami:
1. Podľa srdcovej frekvencie. Ak chceme nájsť správne miesto pomocou tepovej frekvencie, zoberte číslo 220 a odčítajte svoj vek, vynásobte toto číslo 70 percentami – výsledné číslo je vaša cieľová zóna, miesto, kde dokážete nadobudnúť maximálny efekt z vášho tréningu. Ak chcete vidieť, kde sa pohybuje vaša tepová frekvencia počas tréningu, prosto si nahmatajte pulz a počítajte počet úderov počas šiestich sekúnd a potom k tejto hodnote pridajte nulu (alebo, ak sa chcete vyhnúť tomuto počítaniu, kúpte si srdcový monitor, ktorý vám prezradí vašu tepová frekvencia okamžite).
2. Test s vetou. Ide o najjednoduchší spôsob zistiť, ako tvrdo pracujete. Počas tréningu povedzte celú dlhšiu vetu. Ak vetu nemôžete dokončiť, trénujete príliš tvrdo. Naopak, ak dokážete vetu povedať úplne bez problémov a nie ste vôbec udýchaný, mali by ste pridať a zvýšiť tempo pri spaľovaní kalórií!

Indoor cycling – mentálne a emočne výhody 
Výhody indoor cyclingu sa neobmedzujú len na fyzické aspekty, cvičenia na bicykli dokážu urobiť zázraky na vašu myseľ, ako aj: 
- oslobodia vás od stresu a pocitov úzkosti;
- zmierňujú symptómy depresie; 
- zvyšujú vašu dôveru vo váš vzhľad; 
- zvyšujú schopnosť uvedomiť si cieľ a zamerať sa naň.

Indoor cycling – nevyčerpateľná paleta možných trás
Pre ľudí, ktorí sa chcú dostať do formy, sú kardio cvičenia niečo, čo jednoducho musia byť schopní absolvovať na to, aby dosiahli svoj cieľ. Ale pri vykonávaní indoor cycling cvičení je kardio niečo, na čo sa budú tešiť! Rôzne cvičenia, ktoré je možné vykonávať na stacionárnom bicykli, sú obmedzené ozaj iba predstavivosťou. Vďaka návodom poskytnutých inštruktormi alebo naplnením si vlastnej predstavivosti, môžete si jeden deň vybrať cestu cez malebné švajčiarske Alpy alebo po úzkych cyklotratiach v Petržalke a ďalší deň sa zase môžete rozhodnúť pre šprinty na plochej dráhe cyklistického štadióna.

 

Často navštevované

Rozvrhy a Rezervácie
Zoznam služieb
Novinky
Tréneri a inštruktori
Kontakt
Cenník
Zumba
Prevádzkový poriadok
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Mapa stránky

Golem Club odporúča

Novefitness.cz

www.golemclub.sk © PREMIUM FIT s.r.o.
Všetky práva vyhradené.
Vytvorila spoločnosť Plat4M