AUPARK
BRATISLAVA
TOWER 115
BRATISLAVA
RELAXX
BRATISLAVA
CENTRAL
BRATISLAVA
BORY MALL
BRATISLAVA
AUPARK
ŽILINA
AUPARK
KOŠICE
FORUM
POPRAD

Články

Tipy pre zdravý spôsob života
Pridané: 21.04.2011 | Kategórie: Životný štýl

Čo sa stalo, že ste sa dopracovali až sem? Viete, že treba so sebou niečo urobiť. A nie je to len názor vášho lekára, ale si to začínate uvedomovať už aj vy? Takže ste dospeli k tomu, že treba zmeniť spôsob života, začať žiť zdravo? Chválime vás! Prvý krok ste už urobili – surfujete po stránke, ktorá je plná návodov pre zdravý životný štýl. Takže si niečo k tomu povedzme.

Hneď na úvod však musíme zdôrazniť, že zdravý životný štýl nie je len Golem Club – teda rozsiahle odborné športové vyžitie. Zdravý životný štýl je veľmi obsiahly a zložitý spôsob života. Ak vám niekto povedal, že je už pre vás nevyhnutnosťou, tak s tým nebojujte. Práve naopak, podvoľte sa tomu a hľadajte v novom spôsobe života len pozitívne stránky. A Golem Club je na to vynikajúcim základom a miestom, kde práve svoj nový život môžete ideálne rozvíjať. Nielen športovým vyžitím pod odborným dohľadom, ale aj radami o spôsobe stravovania, relaxu a naberania síl.

10 tipov pre zdravie
Dnes si tu predložíme desať tipov pre zdravý spôsob života. Skúsme si predtým ešte definovať, čo to vlastne je ten zdravý životný štýl.

Zdravý životný štýl znamená, že dokážeme pre seba vytvoriť optimálne fyzické, duševné a duchovné podmienky pre posilňovanie zdravia. Totiž ak sa nebudete starať o svoje telo, kde budete žiť? Môžete si kúpiť nový dom, byt, auto, oblečenie, no telo si jednoducho nekúpite. Budete žiť v takom, ako sa o neho budete starať.

Čo sú teda najdôležitejšie kritériá pre šťastný a zdravý životný štýl?
• Zdravá strava;
• Cvičenie a športovanie;
• Pozitívne myslenie a dobrá nálada;
• Oddych a schopnosť relaxovať;
• Zdravé vzťahy;
• … a zdravý spoločenský život.

Šťastnejší, mladší a zdravší
Zdravý životný štýl znamená mať odvahu a motiváciu zmeniť všetky svoje nezdravé zlozvyky až do konca života. Pokiaľ sa bude držať našich desiatich tipov pre zdravý životný štýl, budete šťastnejší, budete vyzerať mladšie a cítiť sa oveľa lepšie počas zvyšku života.

DESATORO PRE ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL
1. Jedzte zdravú stravu s vysokým obsahom vlákniny.
 Zdravé stravovanie si vyžaduje každodennú konzumáciu farebnej zeleniny, ovocia, celozrnných výrobkov a iných potravín s vysokým obsahom vlákniny a vylúčenie rafinovaných potravín s vysokým glykemickým indexom – najmä bielu múku a rafinované obilniny (biela ryža, biele cestoviny). 
2. Buďte primerane fyzicky aktívny. Zdravý, aktívny životný štýl znamená čo najviac pohybu bez zranení. Ideálne sú denné pravidelné dlhé prechádzky a posilňovanie pod dohľadom odborníka ako náročný nekontrolovaný aerobik. 
3. Pite veľa čistej pitnej vody. Začnite nahrádzať pitie rôznych sladených nápojov konzumáciou najmenej 8 pohárov čistej vody denne. Voda je základná živina pre zdravý spôsob života. Už čoskoro vám to výrazne pomôže pri trávení jedla, vstrebávaní živín do organizmu a eliminovaní škodlivých toxínov.
4. Buďte pozitívne zmýšľajúci a optimistický. Váš postoj je hnacou silou zdravého životného štýlu. Tak sa pozitívne nalaďte, aby ste si položili základ pre optimistické myslenie. Vaša myseľ vám potom pomôže byť šťastnejším, zdravším a pozitívne mysliacim vo svoju svetlejšiu budúcnosť. 
5. Udržujte si zdravú váhu. Neustále diéty, ich nedodržiavanie a tabletky na chudnutie nemajú miesto v zdravom spôsobe života. Namiesto toho sa zamerajte na zdravú výživu a aktívny športový život, čo vám prinesie prirodzené chudnutie a príjemné pocity.
6. Nahraďte zlé návyky dobrými. Fajčenie, nadmerné pitie kávy, alkoholu, zlé správy a negatívne zmýšľajúci ľudia rušia váš zámer začať zdravý životný štýl. Takže obmedzte všetky svoje zlozvyky alebo sa ich úplne zbavte a odstráňte zo svojho života ľudí, ktorí vám svojimi postojmi odčerpávajú všetky pozitívne myšlienky. 
7. Užívajte doplnky stravy. Štúdie ukazujú, že optimálne živiny v tele dokážu chrániť organizmus pred ochorením, spomaľujú starnutie a pomáhajú vám cítiť sa lepšie ako kedykoľvek predtým. Takže doplňte svoje denné menu o primerané množstvo kvalitných doplnkov stravy. 
8. Majte dostatok pokojného spánku. Nedostatok spánku môže spôsobiť, že ste príliš unavený na cvičenie a efektívnu prácu. Chýbajúci spánok taktiež zvyšuje riziko vzniku cukrovky, srdcovocievnych chorôb a obezity. Spôsob, ako sa v noci dobre vyspať, je dôležitou súčasťou zdravého životného štýlu. 
9. Naučte sa zvládať stres. V našom modernom svete máme vo zvyku nechať stresu voľný priebeh. Relaxačné techniky ako joga, meditácia, dychové a telesné cvičenia sú nevyhnutné pre zdravé zvládanie stresu. 
10. Veďte zdravý aktívny spoločenský život. Štúdie ukazujú, že zdraví ľudia majú zdravé vzťahy, pravidelne sa stretávajú v spoločnosti, diskutujú o spoločných záujmoch a vzájomne sa podporujú pri posilňovaní vlastného zdravého životného štýlu.

 

Často navštevované

Rozvrhy a Rezervácie
Zoznam služieb
Novinky
Tréneri a inštruktori
Kontakt
Cenník
Zumba
Prevádzkový poriadok
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Mapa stránky

Golem Club odporúča

Novefitness.cz

www.golemclub.sk © PREMIUM FIT s.r.o.
Všetky práva vyhradené.
Vytvorila spoločnosť Plat4M