AUPARK
BRATISLAVA
TOWER 115
BRATISLAVA
RELAXX
BRATISLAVA
CENTRAL
BRATISLAVA
BORY MALL
BRATISLAVA
AUPARK
ŽILINA
AUPARK
KOŠICE
FORUM
POPRAD

Články

Zumba vám zlepší kvalitu života
Pridané: 13.02.2011 | Kategórie: Kardio

Zumba ovládla svet – dalo by sa povedať podľa obrovského záujmu, ktorý o tento typ cvičení prejavujú milióny ľudí na celej zemeguli. Hovorí sa o fascinujúcom čísle 100 000 zariadení vo vyše 80 krajinách, kde sa zumba ponúka. Tieto údaje o popularite cvičenia sú už dnes známe, to sa však nedá povedať o skutočnosti, že zumba začína čoraz viac oslovovať staršiu generáciu. Mnohí totiž pochopili, že je to ideálna cesta ako si vyformovať telo i zlepšiť kvalitu života vo vyššom veku.

Autori zumby preto flexibilne pred pár mesiacmi uviedli novinku – Zumba Gold, novú verziu ako vystrihnutú pre potreby starších ľudí. Presne ako zumba obsahuje tanečné a fitnes programy doprevádzané latinskoamerickými a medzinárodnými rytmami, cvičí sa však s menšou intenzitou. V ponuke je v súčasnosti tento štýl zumby pre starších vo vyše 2 000 fitnes kluboch, rehabilitačných strediskách či domovoch dôchodcov po celom svete.

Zumba všetko zmenila
Diane Felkenesová, 51-ročná inštruktorka zumby, ktorá už schudla úžasných 45 kilogramov, hovorí: Zumba Gold je špeciálne zameraná na šesťdesiatnikov a starších. Precvičovať chodí i do viacerých domovov dôchodcov, kde ju vítajú s otvorenou náručou. Zumba Gold vznikla ako prirodzený dôsledok záujmu tých ľudí, pre ktorých je klasická zumba príliš rýchla a náročná. Ja sama považujem Zumbu Gold za pre mňa fantastickú a ideálnu, trápia ma totiž určité zdravotné obmedzenia, mám veľké problémy s kolenami. S touto verziou je to trošku jemnejšie pre telo, no stále má cvičenie plný efekt a účinok z pohybu a tanca.

Felkenesová hovorí, že účastníci programov zumba majú všeobecne veľkú úspešnosť. Dôvod je jednoduchý, nemajú pocit, že ide o cvičenie. V kardiovaskulárnych rehabilitačných centrách, kde Diane vyučuje, pacientom neodporúčali náročnejšie tréningy. Doktori síce chceli, aby zdravotne postihnutí vykonávali nejaký minimálny pohyb, prinajmenšom aby sa aspoň prechádzali. Felkenesová však hovorí, že zumba všetko zmenila.

Ľudia sa usmievajú alebo dokonca smejú počas cvičenia zumby, pretože im to vytvára silný pocit radosti, hovorí inštruktorka. Začínajú prichádzať jeden za druhým, hoci predtým nenávideli cvičenie a pohyb. Nie je to nič zázračné, ľudia to jednoducho iba radi robia. Navyše generácia dnešných šesťdesiatnikov je veľmi entuziastická na hudbu a výučbu tanečných krokov.

Veľmi sľubné výsledky
Z lekárskeho hľadiska je to úžasné, zdôrazňuje dr. Rowan Paul, športový lekár z Kosmix RightHealth. Štúdie ukazujú, že cvičenia založené na tanci sú veľmi dobré pre srdce, pre pohybové schopnosti, pre posilňovanie schopnosti udržať rovnováhu – teda najmä v starobe. Paul ešte dodáva, že štúdia, ktorá sa venovala pravidelne cvičiacim japonským ženám vo veku od 72 do 87 rokov, ukázala: v porovnaní s ostatnými rovesníčkami dosahujú úžasné zdravotné zlepšenia.

Dlhodobé výsledky cvičenia v rámci zumby u starších ľudí sú veľmi sľubné. Poukazujú na to, že pravidelný tréning v tanečnom rytme môže napomôcť predĺženiu a zlepšeniu kvality života. Mnohí však nevedia prekonať hranicu, aby začali so zumbou. Diane Felkenesová posmeľuje nerozhodnutých a hanblivých a odporúča im prísť sa pozrieť na hodinu zumby, aby videli prečo je to také populárne. Aj keď iba postávate v kúte cvičebne alebo sa pozeráte cez sklo, uvidíte, o čom to všetko je! vyzýva Diane potenciálnych záujemcov. Jednoducho nestačí iba počuť alebo si prečítať o zumba cvičeniach, musíte to zažiť na vlastné oči, aby ste pochopili. A v tom momente urobíte jeden zo svojich najvýznamnejších životných krokov.

 

Často navštevované

Rozvrhy a Rezervácie
Zoznam služieb
Novinky
Tréneri a inštruktori
Kontakt
Cenník
Zumba
Prevádzkový poriadok
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Mapa stránky

Golem Club odporúča

Novefitness.cz

www.golemclub.sk © PREMIUM FIT s.r.o.
Všetky práva vyhradené.
Vytvorila spoločnosť Plat4M