AUPARK
BRATISLAVA
TOWER 115
BRATISLAVA
RELAXX
BRATISLAVA
CENTRAL
BRATISLAVA
BORY MALL
BRATISLAVA
AUPARK
ŽILINA
AUPARK
KOŠICE
FORUM
POPRAD
Solárium

Podľa svetovej zdravotníckej organizácie WHO zodpovedá jednému dňu strávenému na morskej pláži asi 20 minút v soláriu. I preto je toto technické zariadenia určené pre ožarovanie ľudského tela UV žiarením veľmi lákavé. V soláriu vyžarované svetlo má zloženie, ktoré je nesmierne efektívne pri opaľovaní pokožky ľudského tela. V extrémne krátkom čase dokáže vďaka vysokému podielu opaľovacieho žiarenia telo sfarbiť do bronzova. Priaznivý efekt dosahujú návštevníci v soláriu i pri rôznych ochoreniach kože – ekzémy, akné, seborhea či psoriáza. Ďalším pozitívom je, že pri opaľovaní sa v soláriu vďaka tvorbe vitamínu „D“ v pokožke ukladá do kostí vápnik, ktorý zabraňuje odvápňovaniu organizmu.

Solárium však nie je určené pre všetkých. Neodporúča sa najmä tehotným ženám, v prípade zvýšenej teploty a pri ešte nezacelených jazvách, ďalej by ho nemali navštevovať ľudia so zníženou imunitou, ale aj svetlou pleťou a vlasmi. Už vôbec sa neodporúča ľuďom, ktorí mali v rodine prípady rakoviny kože alebo majú po celom tele veľký počet pigmentových škvŕn alebo materských znamienok.

Ak sa predsa len rozhodnete využiť služby solária, mali by ste disciplinovane poslúchať odporúčania jeho pracovníkov. Odporúča sa pred jeho použitím svoju tvár zbaviť všetkej kozmetiky a nepoužívať pritom žiadne produkty ochrany proti slnku. Faktom je i to, že UV žiarenie v soláriu v porovnaní s priamym slnečným svetlom neobsahuje takmer žiadne škodlivé žiarenie typu UV “B” a UV “C”. Povinnosťou je používať vždy ochranné okuliare, ktoré vám pracovníci solária poskytnú. Odporúča sa aj špeciálna solárna kozmetika. Po absolvovaní opaľovania použite pleťovú vodu alebo mlieko, ktoré bránia vysúšaniu pokožky.

Naväzujúce novinky

Často navštevované

Rozvrhy a Rezervácie
Zoznam služieb
Novinky
Tréneri a inštruktori
Kontakt
Cenník
Zumba
Prevádzkový poriadok
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Mapa stránky

Golem Club odporúča

Novefitness.cz

www.golemclub.sk © PREMIUM FIT s.r.o.
Všetky práva vyhradené.
Vytvorila spoločnosť Plat4M